top of page
  • Obrázek autoraVeronika

Šikovné nástroje: Usnadněte si tvorbu obsahu!

Aktualizováno: 1. 4. 2022

Dali jste si předsevzetí, že v roce 2022 už ty sociální sítě pořádně nakopnete? To je skvělé. Ale i když máte spoustu nápadů, to hlavní, co musíte do tvorby obsahu vložit, je čas. Celý proces tvorby obsahu, editování, plánování… komunikace s publikem, tomu všemu musíte váš čas věnovat. Proto jsme pro vás dali dohromady tipy na super aplikace, které vám ulehčí práci rozhodně a ušetří pár hodin!

Článek: Šikovné nástroje a aplikace pro tvorbu obsahu
Článek: Šikovné nástroje a aplikace pro tvorbu obsahu

Creator Studio

Tento nástroj je vytvořený přímo Facebookem a umožní vám efektivně plánovat a spravovat obsah. Patří vlastně do pomyslného „starter packu“ každého správce sociálních sítí. Hodí se zvlášť v případě, že spravujete více facebookových nebo instagramových stránek.

Je výhodné ho využívat hlavně na plánování obsahu – tedy připravit si fotky/videa a texty na 2 týdny až měsíc dopředu a u všech si určit konkrétní datum a čas publikování. V následujícím měsíci už se tak můžete v klidu věnovat dalším přípravám zajímavého obsahu a nemyslet na publikování příspěvků.

Skvělé je taky sledovat v tomto nástroji základní analýzu vašich příspěvků. Můžete se snadno podívat, kolik lidí příspěvek zasáhl, kolik lidí na něj reagovalo a například jaký den nebo čas je pro publikování nejlepší.

Zoomsphere

Nástrojem pro komplexní a přehledný social media management je právě Zoomsphere. Umožňuje plánování příspěvků, analýzu profilů, ale například i community management. Hodí se opět ve chvíli, kdy máte více účtů – všechny si můžete přihlásit do svého Zoomsphere profilu a odbavovat je z jedné platformy.

Pokud nepotřebujete tak komplexní systém, jako je tento, můžete si vybrat ze spousty dalších plánovačů příspěvků na sociální sítě.

Canva

Tento nástroj ocení každý grafik-amatér! Pokud si nejste jistí ve Photoshopu a vlastně ani nepotřebujete tak pokročilé grafické umění, Canva jistě zachrání vše, co potřebujete. Zvládne totiž opravdu profi vypadající grafiku.

Nabízí verzi zdarma i verzi placenou, ale i free verze toho zvládá už opravdu hodně. Dokáže pracovat s fotkami i videem, nabízí spoustu šablon zdarma, a dokonce má svou vlastní fotobanku, kde můžete vyhledávat fotky podle klíčových slov.

Návrhy si navíc můžete roztřídit do různých složek a sdílet libovolné materiály například se svými kolegy, kteří můžou mít k dispozici buď jen náhled, nebo můžou grafiku rovnou editovat.

Remove backround

Další super pomocník pro tvorbu grafiky. Pokud potřebujete na jeden post umístit více produktů, nebo chcete udělat zajímavou koláž, a nemáte k dispozici fotky bez pozadí, tohle je vaše jistota. Z fotek precizně odstraní pozadí, ať už jde o produkt nebo osobu a fotku pak hned snadno stáhnete.

Doporučujeme si ale zaplatit premium verzi, abyste mohli stahovat fotky v plné kvalitě. Horší kvalita fotek z free verze je bohužel viditelná.

Hashtagify

V organickém šíření obsahu samozřejmě pomáhají hashtagy. Jste si ale jistí, že je používáte správně? Hashtag, který vás napadne jako první, totiž vůbec nemusí být ten nejrelevantnější k vašemu příspěvku a zbytečně si tak snižujete možnost dosahu.

Na kontrolu hashtagů nebo na vyhledávání těch, které by se vám mohly hodit, slouží nástroje jako Hashtagify. Ukáže vám, jak moc je který hashtag populární a nabídne vám další, které s tím vaším nejvíce souvisí.

CloudConvert

Dostávají se k vám materiály v různých formátech, jen ne v těch, které potřebujete? Nevadí, všechno se dá zvládnout online! Díky tomuto nástroji konvertujete jakýkoli typ souboru na jakýkoli formát, stačí si vybrat, nahrát soubor a za minutu máte staženo ve stejné kvalitě.

Jestli si i přes tyto tipy pořád nejste jistí, jak vodami sociálních sítí proplouvat, v Marion Marketing vám rádi s čímkoli poradíme. Stačí si domluvit konzultaci!
Comments


bottom of page